Dovolená Slovensko, Liptov. Program

Dovolená Slovensko, Liptov. Program 5.00/5 (100.00%) 1 vote
Dovolená Slovensko, to je Liptov, hrady, jeskyně, termální aquaparky ale i koupání v přírodě, cyklostezky, ovečky, salaše a halušky a ješte mnoho, mnoho dalších atrakcí.

Úžasná letní dovolená na Liptově.

Přijďte si užít svoji zaslouženou dovolenou k nám na Liptov. Dovolená Slovensko, to je dovolená na Liptově. Ľubochňa je malebná lázeňská obec na Liptově.

Ubytování na Slovensku
Vila Astoria Ľubochňa, Liptov

Penzion Astoria má výbornou polohu. V lese a přitom 3 minuty pěší chůze na náměstí.Na léto jsme pro naše hosty připravili úžasné prázdninové balíčky.

Nabízíme Vám ubytování v našem penzionu v 2 lůžkových útulných pokojích v kategoriích od VIP luxusních po economy pokoje. Pro rodinky máme na dovolenou připraveny rodinné pokoje. Naše okolí je plné přírodních krás ale i turistických atrakcí.

Připravíme Vám zajímavý program na každý den Vaší dovolené, ať už chcete zažít rafting nebo vory na Váhu, koupání v termálních aquaparcích nebo přírodních koupalištích, hrady, jeskyně. V okolí našeho penzionu můžete jezdit na kole, bruslit. Z penzionu Astoria jsou opravdu všechny zajímavosti na skok a nudit se rozhodně nebudete.

Hosté ubytovaní v penzionu Astoria mají možnost využít po celou dobu pobytu slevovou kartu LIPTOV CARD. Slevy až do výše 50% platí v aquaparcích, vstupech do hradů, jeskyní, muzeí, restauracích, obchodech na Liptově. Slevovou kartu si můžete zakoupit už při pobytu 2 noci.

Dovolená Slovensko, Liptov a váš program:

První den – Ľubochňa.

Vaše dovolená Slovensko, Liptov právě začíná. Ubytujeme se o 14 hodině. Procházka parkem. Prozkoumejte Ľubochňu, objevte stoleté vilky v alpském stylu, Kollárov dům, bývalé hotely z dob Rakousko-Uherského císařství. Nebo více než 100 let stará a dodnes funkční vodní elektrárna. Vědeli jste, že právě v Ľubochni byla v roce 1921 založena Komunistická strana Československa?

Večer chlazený nápoj v našem zahradním bufetu, ugrilujte si na večeři nějakou dobrotu.

Druhý den – vodopád a koupání.

Vodopád Šútovo
Jeden z nejkrásnějších vodopádů v Malé Fatře

Po snídani se vydáte na Šútovský vodopád. Jedete autem asi 10 min. Auto necháte na hlídaném parkovišti a jdete na příjemnou procházku lesem asi hodinku a půl. Zvládnou i menší děti. Vyfotíte se pod vodopádem, osvěžíte se. Cestou z vodopádu se zastavíte v motorestu Rieka, kde se můžete najíst. 100 m od motorestu je zatopený kamenolom s krásnou čistou vodou, kde můžete strávit čas až do večera.

Třetí den – Oravský hrad.

Udělejte si celodenní výlet na jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších hradů na Slovensku. Cestou zpět se zastavte v Dolním Kubíně. Mají tam úplet nový termální aquapark s tobogány, vířivkami, řeka v bazénu, vlnobití … To vše za velmi příjemnou cenu. Součástí letního balíčku 2015 je i volná vstupenka od nás zdarma.

Čtvrtý den – Ružomberok, Vlkolínec.

Vlkolínec - dovolená na Slovensku
Vlkolínec hlavní ulice s potokem

Ski park Ružomberok v létě funguje jako Bike park. Je 10 minut od nás. V areálu najdete restaurace, Tarzania pro děti i pro dospělé, můžete běhat v nafouknutých koulích po vodě … Pokud nejste fanoušek cyklistiky, nebo jste s rodinkou, dopravte se lanovkou na Malinô Brdo. Můžete si udělat hodinovou procházku do Vlkolínce (Světové kulturní dědictví UNESCO). Do Vlkolínce se můžete přesunout i autem. Večeře v salaši Krajinka nebo U dobrého pastýře.

Pátý den – lázně Lúčky, Kalameny, Bešeňová.

Dovolená Slovensko a Liptov, to je termální voda. Pátý den, který můžete strávit u vody. Buď se rozhodnete pro celodenní návštěvu termálního aquaparku Bešeňová, (20 minut) nebo to zkombinujete a navštívíte lázně v Lúčkach. 5 minut autem z Bešeňové. Kromě bazénů je uprostřed vesnice v parku překrásný vodopád. V Kalameny mají v lese termální jezírko, kde najdete koupajících během celého roku. Zcela zdarma.

Šestý den – jeskyně, lanovka, Demänovská dolina, Tatralandia.

Co by byla dovolená Slovensko, Liptov bez jeskyní a lanovek. Užijte si celodenní výlet. Po snídani vyrazíte do Demänovské doliny. Jste tam o půlhodinku a polovinu cesty jdete po dálnici.Vyjeďte lanovkou na Chopok a dolů můžete jít pěšky nebo jako paraglidista;) Zchlaďte se v Demänovské ledové jeskyni nebo Jeskyni Svobody. Oběd si můžete dát v Liptovském Mikuláši, prozkoumat centrum, vězení, kde strávil poslední dny Jánošík. Odpoledne můžete navštívit Tatralandii, ale strávit den u Liptovské Mare, kde je například i keltské muzeum v přírodě Havránok.

Sedmý den – Podšíp, Rojkovské travertinová kupa.

Dovolená Slovensko
Zapomenutá dřevěná vesnička

Nechte auto odpočívat a pokud máte rádi turistiku, vyberte se na Podšíp. Zapomenutá dřevěná vesnička na kopci. Cestou můžete pít medokýš nebo se omočit v minerálním jezírku v Stankovany. Cestou domů se můžete vykoupat v Rojkov, kde je sourozenec stankovanského jezírka. Dřevěná káď s minerální vodou, která má výborné účinky na kůži. Dovolená Slovensko, Liptov, to je i turistika a minerální prameny. 

Osmý den – Tatry.

Nechodíte často našim směrem? Dovolená Slovensko, Liptov, v programu nesmí chybět Vysoké Tatry. Udělejte si celodenní výlet do Tater. Za hodinku jste na Štrbském plese. Vyjeďte lanovkou, naplánujte procházku k vodopádu. Z Popradu je to na skok do Levoče, kde si můžete prohlédnout slavný oltář Mistra Pavla, historické náměstí s klecí hanby, můžete obdivovat středověké hradby. Pár kilometrů máte Spišský hrad, který je největším hradem ve střední Evropě. Téměř celou cestu jdete rychlou a bezpečnou dálnicí.

Devátý den – Bojnice, ZOO.

Udělejte si celodenní výlet. O hodinku a půl můžete být v Bojnicích na zámku, který patří mezi nejkrásnější a nejfotogeničtější na Slovensku. Můžete navštívit místní ZOO. Dovolená Slovensko, to je nebát se na festivalu strašidel v Bojnicích a ani tygrav ZOO.

Desátý den – Banská Štiavnica.

Pokud vyrazíte z našeho penzionu o 8 ráno, už o 10 můžete fárat do historických dolů v Banské Štiavnici, objevit kouzelné městečko v horách s tisíciletou hornickou historií. Dovolená Slovensko znamená objevovat a zažívat dobrodružství.

A pokud je Vám to málo, další tipy Vám dáme na místě;)

Všichni hosté, kteří se u nás ubytují (pokud chtějí) mají “brífink” u mapy. Ukážeme jim atrakce, poradíme, co vidět a kam jít. Někdo chce jít do galerie a někdo jen do lesa. Náš penzion má vynikající polohu a proto je od nás všude blízko. Z Bratislavy ale i z Michalovců je to k nám stejně. Četli jste, kolik existuje středů Slovenska? Tak to je jen někoho zbožné přání.

Reálný střed Slovenska je u nás. Dovolená Slovensko, Liptov, to je dovolená v penzionu Vila Astoria.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *