Ružomberok

Posted by admin on 13/05/2015 in Cyklostezky Hrady Koupání Koupání v přírodě Lyžování Turistika Výlety Liptov
Ružomberok 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Ružomberok je jedním z hlavních center turistického ruchu na Liptově. Nachází se na středním Slovensku, leží na řece Váh.

Ružomberok – historické centrum

Ružomberok má dvě náměstí. Horní a dolní. V Ružomberku nevynechejte návštěvu Liptovského muzea, Galerii Ľudovíta Fully, Mauzolea Andreje Hlinky. V Ružomberku najdete kavárny, nákupní a zábavní centra.

Ružomberok – Ski park Malinô Brdo

Mezi milovníky lyžování je oblíbené příměstské lyžařské středisko Ski park Malinô Brdo, které se nachází v místní části Hrabovo. Zaparkujete bezplatně na velkém parkovišti u dolní stanice kabinkové lanovky, která vás vyveze do centra. Zde vás čeká jedna sedačková lanovka a osm lyžařských vleků. Nejvyšší bod lyžařského střediska se nachází ve výšce 1.209 metrů nad mořem.

Ružomberok - lyžiarske stredisko Skipark
Lyžiarske stredisko Ski park v zime. Zdroj: www.skipark.sk

Ceny jsou příznivé a fronty u vleků skoro žádné. Nachází se zde i jedna z nejdelších zasněžovaných sjezdovek na Slovensku, má téměř 4 km a převýšení 700 metrů.

V tomto lyžařském středisku se o svah starají. Umělé zasněžování a průběžná úprava tratí rolbou slibují dobrý zážitek. Lyžařské středisko Ružomberok – Ski park patří mezi nejlepší resorty na Slovensku.

 

Ružomberok – Bike park Malinô Brdo

Když skončí zima a zmizí sníh, lyžařské středisko se promění na Bike park. Čeká vás 10 km cyklostezek.

Ružomberok cyklostezky Bike park
Bike park Ružomberok. Zdroj: www.skipark.sk

Vybrat si můžete podle svých schopností od modré sjezdovky po černou, kde můžete čekat skoky, prudké sjezdy. Ve středisku je kompletní infrastruktura pro cyklisty. Půjčovna kol, servis. Půjčit si můžete a koloběžky nebo káry.

Areál zábavy – Ružomberok – Hrabovo

Při nástupu do kabinkové lanovky se nachází jezero Hrabovo. Na koupání je jen pro ty, kterým nevadí chladnější voda. Přece jen je to v horách a jezero je napájeno horským potokem. Na jezeře se dá projet na lodičce. Pro návštěvníky jsou zde atrakce jako aquazorbing nebo lanová dráha Tarzanie pro dospělé i pro děti. Občerstvení, bufety, kavárny jsou samozřejmostí.

Hrad Likava v Ružomberku

Hrad Likava patří do expozice Liptovského muzea v Ružomberku. Hrad se nachází jen kousek od Ružomberka.

Ubytování Ružomberok

Ubytování na Slovensku
Vila Astoria Ľubochňa, Liptov

V Ružomberku i na Malinom Brdu je několik možností ubytování. Pokud ale preferujete klidnější ubytování v nádherném prostředí, ubytujte se v blízké lázeňské obci Ľubochňa v penzionu Astoria. Penzion Astoria si pro vás připravil atraktivní a nadupané letní prázdninové balíčky se slevami až 42%, snídaně, místní poplatky v ceně a dokonce i volné vstupenky do termálního aquaparku v blízkém Dolním Kubíně.