Vlkolínec

Posted by admin on 15/05/2015 in Cyklostezky Turistika Výlety Liptov
Vlkolínec 5.00/5 (100.00%) 2 votes

Vlkolínec je vesnička při Ružomberku, která je zapsána v seznamu UNESCO jako světové kulturní dědictví pro svou unikátní srubovou architekturu. Obec vznikla v polovině 14. století a patří mezi největší atrakce na Liptově. Nachází se ve Velké Fatře a leží v nadmořské výšce 718 metrů.

Vlkolínec - Liptov
Vlkolínec je dřevěná vesnice zapsaná v UNESCO

Vlkolínec – poloha

Vlkolínec najdete snadno. Pokud přijíždíte autem, směrové tabule k němu vedou ze všech příjezdových tras. Z Ružomberka vyrazíte autem směrem na Banskou Bystrici. Vlkolínec je součástí města Ružomberok, proto je jasné, že cesta nebude trvat dlouho;)

Máme pro vás tip, jak spojit návštěvu Vlkolínce s procházkou. Vyjeďte lanovkou na Malinô Brdo. Vlkolínec je nenáročná hodinová procházka od vrcholové stanice lanovky. Zvládnou i děti.

Na Vlkolínec vede i značená cyklostezka s nástupem v Ružomberku.

Nenechte si ujít

Při návštěvě Vlkolínce si rozhodně nenechte ujít návštěvu expozice dobového bydlení v “Roľníckom dome”, Galerii lidového umění, zvonici z roku 1770, kostel, kolibu salaše Nad Vtáčnikom. Mezi přírodní divy patří Vlčí skála a Doggerské skály. V létě se zde koná Festival pod Sidorovom (název kopce), soutěž v sekání ruční kosou, Fujarové slavnosti a mnohé další akce.

Vlkolínec je jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí na Liptově

V loňském roce Vlkolínec navštívilo 40.500 návštěvníků z 80 zemí světa. Tyto údaje jsou důkazem toho, že tuto dřevěnou vesnici, která je zapsána v UNESCO se rozhodně vyplatí navštívit. Nejedná se o skanzen, ale živou obec.

Ubytování

Když chcete navštívit Vlkolínec a k tomu další zajímavosti, přírodní krásy a atrakce na Liptově, ubytovat se můžete v blízké malebné lázeňské obci Ľubochňa v penzionu Vila Astoria.

Vila Astoria nabízí ubytování pro dva, ale i pro rodinky s dětmi. Vybrat si můžete pokoje od economy po VIP PLUS. Penzion Astoria pro své hosty na prázdniny připravil letní pobytové balíčky se slevami až 42%. V ceně balíčků je ubytování se snídaní, místní poplatky, wifi, vstupenky do aquaparku a ještě mnohem více. Ceny začínají na 7,96 €/osoba/noc se všemi službami.