Termální lázně Lúčky a Kalameny

Posted by admin on 15/05/2015 in Cyklostezky Hrady Koupání Koupání v aquaparku Koupání v přírodě Koupání v termální vodě Turistika Vodopády Výlety Liptov
Termální lázně Lúčky a Kalameny 3.52/5 (70.34%) 29 votes

Termální lázně Lúčky a obec Kalameny se nacházejí pod úbočím hory Choč, na hranicích Liptova a Oravy. Obě tyto obce mají termální léčivou vodu.

Termální lázně Lúčky

Lázně Lúčky se v minulosti specializovali na léčbu ženských problémů, léčbu nemocí pohybového ústrojí. Termální lázně Lúčky už dávno neslouží pouze pro pacienty, kteří sem jezdí na léčebné procedury.

Termální lázně Lúčky - dovolená na Slovensku
Dovolená na Liptově. Termální lázně Lúčky. Foto: kupele-lucky.sk

Dovolená na Slovensku, na Liptově, tak k tomu patří i termální koupaliště, aquaparky, wellness. AQUA – VITAL park v Lúčkách nabízí venkovní bazény, vnitřní bazény, wellness. Voda v bazénech má teplotu od 28 do 38 ° C. I když termální lázně Lúčky nejsou klasický aquapark, pro děti jsou zde u venkovních bazénů připraveny atrakce jako trampolína, prolézačky, houpačky. Starší se mohou pobavit na volejbalovém hřišti nebo s obřími šachy.

Dospělé potěší vitální svět se saunami, možnost objednat si procedury.

Vodopád Lúčky

Když jste se rozhodli navštívit termální lázně Lúčky nebo Kalameny, určitě se jděte podívat na vodopád Lúčky. Nachází se v centru obce. Voda padá z výšky 13 metrů. Vodopád je opravdu krásný a protože je napájen i termální vodou, nezamrzá a obdivovat jej můžete po celý rok.

Vodopád Lúčky
Vodopád v centru obce Lúčky. Nedaleko termální lázně.

Termální lázně Kalameny

Ve skutečnosti nejde o lázně, ale i tak se jedná o velkou atrakci na Liptově. Kalameny jsou maličká obec, nedaleko se nacházejí termální lázně Lúčky. Za obcí Kalameny v lese vyvěrá termální pramen s teplotou 34 stupňů Celsia. Místní obyvatelé zde vybudovali své “termální lázně”, které jsou přístupné 24 hodin denně, 365 dní v roce. Zcela zdarma.

Termální pramen Kalameny
Termální lázně úplně zadarmo po celý rok.

K jezírku, které má rozměry přibližně 20 x 10 metrů se dostanete na kole i autem. Tyto místní “termální lázně” objevilo množství návštěvníků ze Slovenska, Čech, Polska. Cestu k nim najdete jednoduše. Pokračujte po silnici vedle kostela. Jak skončí asfaltka a cesta se promění na šotolinu, tak jdete správně. Jezírko najdete po levé ruce. Velmi oblíbeným místem v jezírku je “hřib” z něhož teče voda a můžete si užít příjemnou masáž.

Jako bonus si můžete udělat nenáročný výlet na blízkou zříceninu – Liptovský hrad.

Ubytování na Slovensku, na Liptově

Ubytování na Slovensku
Vila Astoria Ľubochňa, Liptov

Liptov nabízí obrovské množství atrakcí. Pokud chcete vidět termální lázně Lúčky, Kalameny, Liptovský hrad, ale i Vlkolínec, Malinô Brdo, užít si termální aquaparky Liptova a Oravy, cyklostezky, hrady, jeskyně, využijte nabídku penzionu Vila Astoria v malebné lázeňské obci Ľubochňa. Odtud jsou všechny atrakce na skok. Penzion Astoria pro vás připravil atraktivní letní balíčky s ubytováním na 5 nocí, které obsahují snídaně, místní poplatky, celodenní vstupenku do termálního aquaparku Dolný Kubín, wifi, grilování a ještě mnohem více.