Vodopád Šútovo

Posted by admin on 12/05/2015 in Turistika Vodopády Výlety Liptov Výlety Turiec
Vodopád Šútovo 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Vodopád v Šútově.

Šútovský vodopád se nachází u vesničky Šútovo v Malé Fatře na Slovensku. Šútovská dolina patří k nejkrásnějším. Vodopád se nachází v nadmořské výšce 822 metrů a můžete obdivovat nádhernou přírodní scenérii, kdy voda padá z výšky 38 metrů. Cestou k vodopádu jsou naučné tabule. Cesta k vodopádu jde lesem, který je zařazen do nejvyššího, pátého stupně ochrany.

Vodopád Šútovo
Jeden z nejkrásnějších vodopádů v Malé Fatře

Nástupní trasa k vodopádu začíná v nadmořské výšce 500 metrů, takže počítejte s převýšením něco přes 300 metro za jeden a půl hodiny. Tato túra opravdu není nijak náročná.
Cesta k Šútovské vodopádu trvá kolem jeden a půl hodinky a zvládnou ji i menší děti. Sice se nevyhnete otázkám typu: “Kdy už tam budeme?”. Naše zkušenosti jsou ale takové, že se jim nebude chtít jít domů.

Cesta k vodopádu.

Auto zaparkujete ve vesničce Šútovo. Buď na placeném parkovišti u bufetu, nebo si najdete někde blízko bezplatné parkování. Je to tam takové maličké, že trasu k vodopádu nelze nenajít.
Čeká vás příjemná procházka podél potoku. Výhodou je, že jdete celou dobu v příjemném lesním stínu. Nepotřebujete žádnou speciální turistickou obuv, stačí běžné tenisky. Část trasy jdete po cestě, která se později mění na kamenitou a později lesní cestičku.

Během letní turistické sezóny a navíc, pokud je pěkné počasí, musíte počítat s tím, že jde o oblíbenou atrakci a pokud máte rádi samotu, je třeba se k vodopádu vybrat mimo sezónu.

Na kole se k vodopádu nedostanete. Pokud máte mrně, tak doporučujeme nosítka.

Na tento výlet si rezervujte půl dne. Druhou polovinu dne můžete strávit koupáním v zatopeném kamenolomu s krásnou čistou vodou, který je cestou k Šútovskému vodopádu.

Něco pod zub.

Nacházíte se v top turistické destinaci na Slovensku a proto se nemusíte bát, že zemřete hlady. Ve vesničce Šútovo cestou k vodopádu máte bufet. Při kamenolomu cestou k vodopádu je bufet i motorest. Máte zde možnost si koupit i výrobky ze salaše. Sýry, karabáčky, žinčici …

Ubytování.

Pokud hledáte ubytování na Slovensku pro dva nebo pro rodinku, penzion Astoria v Ľubochni na Liptově má pro vás připraveny úžasné letní balíčky. Ubytování se snídaní, kredit v bufetu, vstupenky do aquaparků a ještě mnohem více.