Kamenolom Rieka

Posted by admin on 12/05/2015 in Koupání Koupání v přírodě Výlety Turiec
Kamenolom Rieka 3.64/5 (72.86%) 14 votes

Koupání v přírodě – kamenolom Rieka.

U řeky Váh, těsně za hranicí Liptova, kterou tvoří soutok Váhu a Oravy najdete skvělé místo na koupání v přírodě. Patří do katastru obce Kraľovany, místní část Rieka. Je jím zatopený kamenolom, velmi oblíbený jako u domácích, tak i prázdninových návštěvníků.

Koupání v přírodě na Slovensku
Kamenolom Rieka

Toto koupání v přírodě vás překvapí tyrkysovou vodou, která je mimořádně čistá. Každoročně se zde konají školení a tréninky potápěčů.

Voda krásně čistá a na vrcholu léta, když se nahřeje a naakumuluje teplo z okolních skal tak i teplá.

Toto koupání v přírodě je atraktivní i pro svou přírodní scenérii. Všude kolem jsou lesy az vody vycházejí strmé kamenné stěny, jako zbytek po původní těžbě.

Je fér upozornit, že jako v téměř každém kamenolomu, i zde jsou cedule se zákazem koupání, respektive koupáním na vlastní odpovědnost. Je to pochopitelné, neboť toto koupání v přírodě je zdarma. V letní sezóně se zde však koupají stovky návštěvníků.

Hlavní pláž je u parkoviště, na němž podle nálady a aktuálního starosty vybírá obec symbolický poplatek za parkování. Pláž je v pohodě určena i pro rodinky s dětmi. Ale tak, jako při každém koupání v přírodě na dětičky je třeba dávat pozor. Voda je již několik metrů od břehu hluboká.

Nudistická pláž

Jedna z pláží je využívána milovníky naturismu a slouží jako nudistická pláž. Tato pláž je na druhé straně zatopeného kamenolomu a dostane se na ni pouze ten, kdo ji hledá. Z hlavní pláže nepoznáte, že se tu koupou i nudisté.

Náš tip

Celodenní výlet. Zrána, když je ještě příjemně a není velmi horko jděte na Šútovský vodopád, Naobědvejte se v motorestu a druhou polovinu dne můžete strávit koupáním v přírodě. Jeden den své letní dovolené máte super program.

Stravování

Občerstvit se můžete v některém z bufetů přímo na pláži, nebo zhruba 150 metrů vzdáleném motorestu.

Ubytování

Můžete se ubytovat v 7 kilometrů vzdáleném penzionu Astoria v Lubochni. Penzion Astoria na Slovensku nabízí atraktivní letní balíčky, při kterých ušetříte až 42%. V blízkém okolí penzionu je přírodní koupání, ale i termální aquaparky. Aktuálně dostanete v ceně ubytování snídaně i vstupenky do aquaparku. Hrady, jeskyně, cyklostezky. Skvělá dovolená na Slovensku. Srdce Slovenska je Liptov.