Oravský hrad

Posted by admin on 13/05/2015 in Výlety Orava
Oravský hrad 4.86/5 (97.14%) 7 votes

Oravský hrad patří mezi nejkrásnější hrady na Slovensku. Vypíná se 112 metrů na skále nad řekou Orava v obci OravskýPodzámok. Je nejnavštěvovanějším hradem na Slovensku.

Oravský hrad - dovolená na SLovensku
Oravský hrad

Oravský hrad – poloha

Když se vyberete z Dolního Kubína směrem na polské hranice, po deseti kilometrech se dostanete do obce Oravský Podzámok, což je cíl našeho výletu.

Otevírací hodiny a ceny Oravský hrad

Oravský hrad je otevřen pro veřejnost po celý rok, s výjimkou měsíce dubna. Prohlídky hradu probíhají ve skupinách, prohlídka trvá přibližně dvě hodiny. Vstupní během letní turistické sezóny je 1 € pro děti do 6 let, 3 € pro starší děti a 5 € pro dospělé.

Při návštěvě hradu si můžete do svého chytrého telefónu nainstalovat elektronického průvodce, který vás provede hradem.

Zajímavosti o Oravském hradě.

Oravský hrad je krásný a fotogenický, proto je už téměř sto let cílem filmařů. Již v roce 1922 se zde natáčel film Dracula. Nebojte se však, jeho atmosféra není taková strašidelná. V posledních letech zde točili filmaři filmy: Sokoliar Tomáš, Král Drozdia Brada, Princezna a žebrák.

V 17. století hrad nakrátko ovládli selští povstalci, musel být zpět dobyt císařským vojskem. Jako každý správný hrad, i Oravský hrad ve středověku vyhořel. Oravský hrad, který stojí od 13-tého století téměř nepřežil druhou světovou válku. Hrad totiž sloužil německé armádě jako pozorovatelna. Naštěstí, jak sovětská armáda vypálila směrem k hradu kaťuše, německá armáda se z hradu stáhla.

Náš tip při návštěvě Oravského hradu.

Prohlídka Oravského hradu spolu s obědem vám zabere přibližně polovinu dne. Druhou polovinu dne můžete strávit v termálním aquaparku Dolný Kubín. V jeden den budete mít více zážitků.

Ubytování.

Pokud hledáte ubytování na Slovensku, penzion Astoria se nachází v malebné lázeňské obci Ľubochňa na Liptově. Na Oravský hrad je to z penzionu půlhodinka autem, ale dá se tam dostat i vlakem, autobusem. Penzion Astoria si pro své hosty na léto připravil atraktivní balíčky, při kterých ušetříte i 42%.

V letním balíčku najdete snídaně, kredit v bufetu, volné vstupenky do aquaparku v Dolním Kubíně a ještě mnohem více.